CIPT

ЦЕНТР З ІНФОРМАЦІЙНИХ ПРОБЛЕМ ТЕРИТОРІЙ


Історія створення

1 revenue analysisЦентр з інформаційних проблем територій НАН України веде свій початок від створеного у 1983 році відділу математичного моделювання Інституту прикладних проблем механіки і математики.

"Відділ займався моделюванням економічних, екологічних, політичних і соціальних систем. Одним з основних напрямів діяльності були розробки у сфері штучного інтелекту."

1989 року відділ трансформувався у мале підприємство „Регіональні інформаційні системи” (з 1993 року Науково-виробничий центр з інформаційних проблем територій). З цього часу колектив займався вивченням українського суспільства із застосуванням математичних моделей, системи штучного інтелекту і соціологічних досліджень.


 Соціологічні дослідження і маркетинг

infographic 2

Соціологічні дослідження Центр з інформаційних проблем територій НАН України виконує з 1990 року.

За цей час виконано понад 3000 соціологічних опитувань, серед яких близько 300 загальноукраїнських.

Допустима похибка досліджень складає 1,5%, у регіонах, де проводяться регулярні дослідження протягом 6 місяців і більше — 0,8%.

Центр має власну мережу інтерв’юерів у кожному регіоні України. Середній досвід роботи працівників Центру складає 8 років, що забезпечує якість виконання досліджень.

Розроблені технології багаторазово використовувалися і перевірялися під час виборчих кампаній різних рівнів в Україні, під час маркетингових досліджень і в рекламних кампаніях для просування продукції різних фірм у регіонах Україні. Відбулося успішне випробування цих технологій на території Росії і Польщі.

Зокрема Центр має успішний досвід співпраці з ТОВ “Пивоварня Опілля”, ЗАТ „Оболонь”, ДП “Перемога Нова” (продукція „Наша Ряба”), газетами „Високий замок”, “Вечірня газета”, телеканалами УТ-1, ТВі, ICTV.

Центр забезпечував соціологічну частину проекту “Громадська експертиза. Свобода слова” для фонду “Відродження”, виконувалися роботи для обласних і міських адміністрацій в різних регіонах України (Львів, Тернопіль, Рівне, Івано-Франківськ, Ужгород), для Державного комітету радіо і телебачення.

У різний час дослідження Центру використовувалися більшостю політичних партій України а також мажоритарними кандидатами у народні депутати та кандидатами у президенти від цих сил.

Під час останніх виборів соціологія Центру використовувалася для корекції інформаційної кампанії штабами чотирьох кандидатів у народні депутати. У всіх випадках кандидати здобули перемогу.


 Напрямки роботи  

infofrafic2

  • створення нових методів аналізу і моніторингу територіальних систем на базі сучасних інформаційних технологій і математичного моделювання;
  • дослідження територіальних особливостей економічних, природних та соціально-політичних процесів на основі інформаційних систем та математичних моделей;
  • розробка і впровадження багатотематичних територіальних інформаційно-аналітичних систем і технологій, їх використання в управлінні територіями при розробці оцінок, прогнозів та проектів розвитку територій.

Одним з основних напрямків діяльності Центру є розробка моделей сприйняття інформації соціальними системами. На основі таких моделей розроблено технології формування стереотипів громадської думки в населених пунктах України на основі цілеспрямованого і контрольованого соціологічним моніторингом впливу на громадську думку через засоби масової інформації. Соціологічні дослідження в рамках моніторингу виконуються за власною методикою Центру, яка дозволяє при низькій вартості забезпечити високу точність і оперативність обробки .

Адреса:

79491 Львів-Брюховичі
вул.Сонячна,13

Контакти

Тел/факс: +38 (067)372-96-24
Email: info@cipt.org.ua