Динаміка глобалізаційно-локалізаційних циклів у різних сферах діяльності суспільства

Pieter Bruegel the Elder The Tower of Babel Vienna Google Art Project editedПрийнято вважати, що теперішній час є епохою глобалізації, коли дуже великою є взаємозалежність між інформаційними, політичними, економічними, соціальними процесами, що відбуваються в різних кінцях світу.

Поняття глобалізації добре зрозуміле інтуїтивно, оскільки її вплив відчувається на різних рівнях суспільного життя. Разом з тим, оскільки глобалізація проявляється у різних сферах діяльності суспільства, акцентування на різних особливостях її проявів приводить до неоднозначності розуміння самої суті глобалізаційних процесів, затінення основного, первинного, що їх визначає, дуже важливими, але вторинними наслідками та властивостями цих процесів.

Тому візьмемо таке означення глобалізації, яке грунтується на первинних її ознаках.

Глобалізація – процес уніфікації способів діяльності людей на різних територіях внаслідок інтенсивних зв’язків між цими територіями. Оскільки глобалізація була не завжди, необхідно розглядати також протилежний до неї процес – локалізацію.

Локалізація – процес зменшення уніфікації способів діяльності людей на різних територіях та посилення специфічних особливостей цієї діяльності. (читати)

Адреса:

вул. Джохара Дудаєва. 15/16
Львів, Україна 79005

Контакти

Тел/факс: +38 (067)372-96-24
Email: info@cipt.org.ua