Середа, 24 січня 2018 15:00

Десять основних подій України 2017

Десять основних подій в Україні у 2017 за версією Центру з інформаційних проблем територій.

1. 11 червня громадяни України з біометричними паспортами отримали право на безвізові поїздки до країни ЄС та деяких окремих членів Шенгенської зони. Дана подія стала найбільшим і реальним і конкретним кроком до відчуття українцями себе частиною Європи.

2. 5 вересня ухвалено закони необхідні для впровадження освітньої реформи. Є певні позитиви пов’язані з більшою можливістю ініціативи для вчителів. Проте спеціалізація у школі, об’єднання природничих предметів таких, як фізика, хімія, біологія в рамках одного курсу, вестиме до загального зниження рівня інтелектуальної підготовки. Люди не будуть мати базових знань про процеси у світі. Фактично рівень інтелекту може відкинутися на кілька століть назад.

3. 17 жовтня розпочалася акція протесту очолювана Міхеілом Саакашвілі. Спроба створення конфлікту опозиційно налаштованої частини населення на підставі дій Порошенка проти Саакашвілі для влади стала вдалим випусканням пари.

4. 29 жовтня пройшли найбільші за останні два роки вибори до об’єднаних територіальних громад. Позитив пов’язаний з тим, що українці орієнтуються не на політичні партії, а на конкретних людей, що будуть вирішувати конкретні проблеми. Зроблено істотний крок до самоуправління територіальних громад. Люди починають розуміти призначення влади на місцях і серйозніше ставитися до свого вибору.

5. 6 грудня українськими митцями презентовано новий марш україснької армії, створений на основі пісні УПА “Зродились ми великої години”. Всі зміни починаються із змін в ідеології. Закріплення історичної тяглості патріотичної ідеології в українській армії.

6. 19 грудня на 73 пленарному засіданні члени генеральної асамблеї ООН підтримали резолюцію про ситуацію із правами людини в анексованому Криму. "За" проголосували представники 70 держав, 26 - були проти, та 76 — утрималися. Даний документ пригальмовує процес легітимізації процесу фактичного визнання Криму російським у різних країнах світу.

7. 21 грудня Адміністрація президента США Дональда Трампа схвалила перший в США комерційний продаж летальної оборонної зброї в Україну. Летальна зброя від США означає істотне зміцнення обороноздатності та зменшення ймовірності російського наступу.

8. 22 грудня українська сторона виграла у Стокгольмському арбітражі у справі проти російського “Газпрому”. Ця подія означає фактичне скасування кабальних газових угод 2009. Крім усунення формальних підстав для негативної дії газових угод 2009 року, це рішення стало фактичним визнанням, що дії Юлії Тимошенко під час підписання угод у 2009 були антиукраїнським.

9. 28 грудня підписано закони необхідні для запуску медичної реформи. Позитивно, що є спроби змін. В деталях і конкретиці - переважає негатив, зокрема зменшення доступу до спеціалізованих лікарів. Обмеження активності людини у покращення власного здоров’я, оскільки пацієнт зобов’язаний скрупульозно виконувати приписи сімейного лікаря. Таким чином, людина не може реалізувати свою природну відповідальність за власне здоров’я.

10. У грудні загострилася боротьба між силовими відомствами, котрі потонули у взаємних звинуваченнях. Коаліційні фракції у парламенті зареєстрували законопроект, яким пропонувалося звільняти голову НАБу без аудиту, що робило антикорупційних орган практично “ручним”. Щоправда, після посилення зовнішнього тиску з боку Заходу, парламент відмовився навіть від розгляду законопроекту. Таким чином, проявилася комічність взаємного звинувачень у корупції між структурами основним завданням яких є боротьба з корупцією. Це показало, що боротьба з корупцією в Україні залишається фіктивною.

Адреса:

79491 Львів-Брюховичі
вул.Сонячна,13

Контакти

Тел/факс: +38 (067)372-96-24
Email: info@cipt.org.ua