Четвер, 14 червня 2018 22:28

Чотири наслідки зустрічі Трампа і Кім Чен Ина для світу та України

Основною міжнародною подією останніх днів стало підписання спільного документа між США і КНДР. Різні оглядачі акцентують на різних аспектах значення цієї угоди для світу, виходячи зі свого бачення ситуації у світі та інтересів тих сил, які представляють. З позиції ж глобальних процесів, які зараз відбуваються можна виділити чотири основні аспекти значимості цієї події:

1. Дональд Трамп відірвав КНДР від китайсько-російського блоку.

2. США показали, що дуже важливі міжнародні проблеми можна вирішувати без участі Китаю та Росії.

3. Усунено “міжнародну страшилку”, яку різні геополітичні сили використовували для залякування народів, щоб відвертати їх увагу від власних дій спрямованих проти народів.

4. Зроблено вирішальний крок до об’єднання корейського народу, що став жертвою глобалізаційного протистояння, і держава якого має зайняти достойне місце в новому світі національних держав.

Бурхливе висвітлення цієї події у світових ЗМІ підкреслює її важливість. Істерична реакція прокитайських і проросійських лібералів, які показово та безпідставно звинувачують Трампа в стилі російської брехливої пропаганди, називаючи біле чорним, а успіх поразкою. Кілька тижнів тому ми бачили подібну істерику проти України щодо успішної операції СБУ із запобігання вбивства Аркадія Бабченка. Ця ліберальна істерика заглушила оптимістичні, а часом надмірно оптимістичні, висловлювання прихильників політики Трампа.

І від одних і від інших істотно відрізняється позиція президента України Петра Порошенка, який, привітавши угоду, висловив надію, що КНДР не “кинуть”, як “кинули” Будапештським протоколом Україну. Добре, що українські лідери вже здатні робити заяви не з огляду на інтереси великих країн і не з огляду на настрої, що нав’язуються у міжнародному інформаційному середовищі, а виходячи з об’єктивної реальності й інтересів України. Намагання в кожній світовій події бачити передовсім інтереси України безперечно сприяє зміцненню міжнародної позиції нашої держави, оскільки світові політичні сили дедалі більше будуть рахуватися з нашими інтересами.

Петро Жук, Роман Соломонюк, Назар Мазур
Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій НАН України

 

Адреса:

79491 Львів-Брюховичі
вул.Сонячна,13

Контакти

Тел/факс: +38 (067)372-96-24
Email: info@cipt.org.ua