Понеділок, 27 липня 2020 18:21

Динаміка ходу виборчої кампанії США в інформаційному середовищі (26-27.07.2020 Нейтральні ЗМІ)

Нейтральні ЗМІ пишуть, що рейтинг Трампа впав до 32%, найнижчого рівня від початку виборчої кампанії. Як одну з причин цього наводять новий "бейсбольний" скандал президента. Стверджують що Дональд Трамп показав свою неповагу до бейсболу, порушивши традицію і відмовившись здійснити першу подачу у важливому матчі, через зайнятість проблемами "китайського" вірусу.

Замість нього подачу виконав міністр охорони здоров'я Ентоні Фаучі. Відзначають, що Трамп непослідовний, рекомендуючи носити маски, тоді як кілька місяців тому він висміював це і взагалі ставив під сумнів загрозу коронавірусу. При чому критикується не лише позиція Трампа, а й республіканців взагалі, нагадуючи що Трамп - не перший республіканський діяч з "антинауковою та ірраціональною" позицією. До його приходу роками закладався фундамент для позицій Трампа щодо проблеми зміни клімату. Також критикують ставлення республіканця до протестувальників проти дій поліції, який називає їх анархістами, що ненавидять свою країну, та його рішення присилати федеральних агентів для контролю над протестними акціями. Ще однією темою є відносини Трампа з Росією. Згадується, що під час свого першого брифінгу в 2016 році новий президент запитав: "Чи росіяни погані?", що наводить на думку про втручання Кремля в виборчу кампанії США. Також підкреслюють, що одним з чинників, що вплинув на перемогу Трампа на минулих виборах, стало перехоплення Росією електронних повідомлень його опонентів та їх викладення на Wikileaks. При цьому суперечливістю позицію Трампа вважають його критику свого попередника Барака Обами за недостатню твердість позиції щодо Росії. Подаються на одному рівні значимості окремі епізоди, на яких будуються гіпотези щодо зв'язків Трампа з Росією ,і конкретні жорсткі дії проти Росії за час його президентства.

Нейтральні ЗМІ відображують і зміцнюють позицію тієї частини американців, яка хоче змін, і вважає, що Трамп є основною перешкодою для позитивних змін в країні та в світі. А апелювання ними до катастрофічних теорій кліматичних змін, які ставляться під сумнів новими дослідженнями, відображає не стільки ставлення до Трампа, скільки їхню позицію в дискусії між науковцями-популістами і науковцями-дослідниками.

Олекса Жук

Адреса:

79491 Львів-Брюховичі
вул.Сонячна,13

Контакти

Тел/факс: +38 (067)372-96-24
Email: info@cipt.org.ua