Четвер, 13 серпня 2020 15:57

Динаміка ходу виборчої кампанії США в інформаційному середовищі (10-11.08.2020 Нейтральні ЗМІ)

Нейтральні ЗМІ критикують Дональда Трампа за заяву про те, що ситуація з пандемією коронавірусу дуже скоро внормується, звинувачуючи його у бездіяльності та прогнозуючи новий спалах вірусу.

Одним з основних напрямків антитрампівської агітації стало наведення прикладів жорсткої критики президента представниками консервативної ідеології. Зокрема, наводять цитати консерватора Джорджа Конвея, який обіцяв “відкрити очі” прихильникам Трампа. Згадують його слова про основні недоліки Трампа – неоднозначну позицію по коронавірусу – якщо спочатку Трамп стверджував, що пандемія не може стати проблемою, то потім став боротися з нею своїми методами, які багато хто вважає неадекватними. На думку Конвея, Трампу ще можна пробачити його слова про “китайський вірус”, критику руху Black Lives Matter і захист конфедератської символіки, і це не є расизмом. Але його спроби пародіювати поранених поліцією протестувальників, скарги на покійного борця проти расизму Джона Льюїса, підтримку ув’язненого за сексуальні злочини Джеффрі Епштейна, необгрунтоване заперечення об’єктивності голосування поштою через те, що воно може бути доступним для фальсифікації, вважає неприпустимими. Також Конвей додав, що Трамп і сам би без фальсифікацій не отримав би перемоги у минулих виборах та й цьогоріч у разі програшу він не буде визнавати перемогу свого суперника. Згадують про те, що американські розвідувальні служби прогнозують втручання Росії у цьогорічні вибори. На їх думку, Росія буде намагатися різними способами очорнити Байдена й діятиме на користь Трампа. Проте на будь-які згадки про те, що Трамп вигідний Росії, він сам реагує різко негативно. Щоб закріпити свою позицію, наводять цитату палкого критика Трампа, письменника Дона Вінслоу, про те, що ЗМІ занадто мало критикують президента. Нещадної критики зазнала цитата республіканського лідера про те, що у разі перемоги Байдена громадянам його країни прийдеться вивчати китайську. Прямим текстом пишуть про те, що для США зараз важливішим є не захист пріоритетів своєї країни, а недопущення будь-яких “ксенофобських” заяв, критики мігрантів та інших держав.
Поточна критика Трампа незалежними від основних політичних сил ЗМІ активна, але досить хаотична. Те в чому його звинувачують, може сприйматися неоднозначно. А в негативному ставленні до Трампа представників консервативного табору немає нічого нового, адже частина консервативних політиків і громадських діячів жорстко критикували Трампа, переважно за стиль його діяльності, з часу минулих президентських виборів, на яких він був абсолютно неприйнятним для них. Хоча нейтральні ЗМІ декларують, що їхня критика спрямована на те, щоб відвернути від Трампа його прихильників, насправді вони показують лише своє власне негативне ставлення до нього.

Олекса Жук

Адреса:

79491 Львів-Брюховичі
вул.Сонячна,13

Контакти

Тел/факс: +38 (067)372-96-24
Email: info@cipt.org.ua