П'ятниця, 17 червня 2016 21:05

Референдум у Великій Британії ознака закінчення епохи глобалізації і новий шанс для України

  Референдум у Великій Британії ознака закінчення епохи глобалізації і новий шанс для України

  23 червня британці будуть висловлювати свою позицію щодо подальшої присутності в ЄС. Останні опитування засвідчують, що більшість громадян Великобританії, однак, хоче виходу країни з ЄС.

  Якби так сталося, то це був би перший в історії існування Європейського Союзу випадок. А отже, чи буде ефект доміно, які наслідки для ЄС та України може мати ця подія – своїми спостереженнями на цю тему поділився з УСПР директор Центру інформаційних проблем території НАН України Петро Жук.

  За словами професора, що стосується місця цієї події в загальносвітових процесах можна зробити висновок - закінчується процес глобалізації і починається процес локалізаці.

  В оцінці Петра Жука: вихід Великобританії з ЄС започаткує процес доміно, оскільки негативи Євросоюзу, зокрема надмірно розбудовану бюрократію, добачає не лише Британія, а й інші країни Євроспільноти. На погляд політолога, ЄС неефективний. Те, що спільне в Європі, вже використано, а отже, тепер знову потрібні відмінності між різними країнами і народами, відповідно до їх місця, особливостей та історії.

  Що стосується світової економіки, на погляд Петра Жука, завдяки науково-технічному прогресу, матеріальне виробництво необхідне для забезпечення всіх потреб людства, може виробляти 10 відсотків усього працездатного населення. Система транснаціональних корпорацій побудована на матеріальному виробництві, і вони боротимуться за збереження своєї позиції, однак час їхнього домінування закінчується.
  Науковець вважає, що нинішні процеси, які відбуваються у Європейському Союзі, посприяють Україні стати однією з важливіших країн, які введуть світ в епоху локалізації.

  Tweet

  Wikipedia logo v2.svgwiki

  Центр з інформаційних проблем територій